Blog

Jak zdobyć pieniądze na wydanie swojej książki?

Sposobów na zebranie funduszy na wydanie książki jest kilka:

  1. sponsor,
  2. przedsprzedaż,
  3. crowfunding.

 

Sponsor

Możemy wysłać fragment książki z listem przewodnim do tak zw. Aniołów Biznesu, osób które za prowizje chętnie wyłożą pieniądze w ramach inwestycji w Twoja publikacje książkową. Do tego musisz podejść merytorycznie i z punktu biznesu. Omówić grupę docelową kanały dystrybucji oraz przedstawić prognozy sprzedaży.  Im lepiej przedstawisz biznesplan tym większa szansa na uzyskania środków od sponsora. 

 

Przedsprzedaż 

Najlepszy sposób na pozyskanie środków.  Sprzedajesz książkę, której jeszcze nie wydałeś. Środki od razu wpływają na twoje konto od każdej zakupionej książki.  Sprzedaż można uruchomić na stronie internetowe lub  poprzez newsletter do klientów. 

Ogromne korzyści przyniosą ci media społecznościowe, Sprzedaż można uruchomić również na Facebooku lub informować twoich odbiorców o wydaniu książki Twojego autorstwa.  

Zweryfikuj we własnym sumieniu, ilu obserwujących na social media kupi twoją książkę?  

 

Crowfunding

Crowdfunding to wspieranie projektu przez społeczność. Informujesz ludzi o zamiarze wydania książki . Dzięki dobrej prezentacji produkty ludzie będą skłonni wesprzeć twoją zbiórkę. W Polsce istnieje kilka platform, które umożliwią przeprowadzenie takiej akcji.

 

Search

Latest News

Zapisz sie do newslettera i otrzymuj

najnowsze ciekawostki branżowe.

Bądzmy w kontakcie

Dane rejestrowe firmy

Mako Studio


Siedziba główna:

 u ul. Promienista 90 
60-142 Poznań


T 694 950 155

T 570 950 155

N NIP: 779 231 14 39 

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM